منوی دسته بندی

مشاوره آنلاین (مشاوره روانشناسی آنلاین در واتساپ و تلگرام)

هدف اصلی مشاوره آنلاین کمک به افرادی است که به آسانی بخواهند بسیاری از مشکلات ( خانوادگی، زوج، شغل، ازدواج، جنسی و… ) را حل کنند و این امر به نوبه ی خود موجب می شود تا بیشتر افراد الگوهای رفتاری و فکری خود را با دقت هرچه بیشتر شناسایی کنند و جنبه های گوناگون زندگی را به نحو احسن بهبود بخشند. همه ما در برهه های خاصی از زمان به کمک و مشورت افراد متخصص نیاز داریم. مشاوره آنلاین کمکی نوین برای رهایی از نقطه های تاریک زندگی است. اگر به دنبال مشاوره آنلاین در تهران و دیگر شهرها هستید، با متخصصان ما در ارتباط باشید.

روش‌های مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین از راه های گوناگون ارتباطی مانند ( تماس صوتی، نوشتاری و تماس ویدیویی) به افراد خدمات ارائه می دهند. در گذشته بیشتر از شیوه مشاوره ایمیلی استفاده می شد. اما امروزه با وجود شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و واتساپ، به راحتی توانسته جای خود را به مشاوره آنلاین داده اند.

مشاوره آنلاین به صورت چت ( نوشتاری): این نوع از مشاوره برای افرادی که از توانایی و مهارت لازم برای صحبت کردن را ندارند همچنین صحبت کردن در مورد مشکلاتشان با فرد دیگری برایشان کاری سخت و دشوار است گزینه فوق العاده مناسبی است. نکته قابل توجهی که در اینجا اهمیت بالایی پیدا می کند سرعت متفاوت افراد در حین نوشتن پیام است. به جرات می توان بیان نمود که بازدهی این روش در قیاس با مشاوره روانشناسی آنلاین صوتی و تصویری کمتر است.

مشاوره آنلاین با تماس صوتی یا تلفنی: این نوع مشاوره از طریق شبکه های اجتماعی استفاده می گردد و حتی در قیاس با تماس صوتی و تلفنی مقرون به صرفه تر است و بازدهی بیشتری نسبت به نوشتاری دارد.

مشاوره آنلاین تصویری: در این نوع از مشاوره هر دو طرف ( مراجعه کننده و روانشناس) با دقت و تمرکز حواس بیشتری با هم صحبت می کنند. همان حسی را در یک مشاوره حضوری فرد دارد به شخص می دهد. همچنین در قیاس با دو روش بالا که در متن بالا به آن اشاره نمودیم بسیار موثر و کارآمدتر می باشد. بهترین جایگزین برای مشاوره حضوری خواهد بود.

مزیت های مشاوره آنلاین

در حقیقت مشاوره آنلاین دارای مزایای است که بایستی با دقت فراوان به آن توجه شود. با توجه به اینکه این روزها سایت های مشاوره فراوانی وجود دارند. لازم است که قبل از انتخاب آن از محرمانه بودن اطلاعات، مسائل حقوقی، اخلاقی، مدارک تخصصی روانشناسان و … اطمینان حاصل نمایید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از مشاوره آنلاین در تهران کمک بگیرید.مهم ترین مزیت های مشاوره آنلاین عبارتند از:

مقرون به صرفه تر است

در حقیقت هزینه این نوع مشاوره در قیاس با مشاوره حضوری بسیار کمتر است. مدت زمان مکالمه آن نزدیک به 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. این در حالی است که در سایت های گوناگون برای مشاوره آنلاین بسته های پیشنهادی مخصوصی دارند.

ارتباط در این مشاوره بیشتر است

گاهی اوقات ممکن که برخی افراد مراجعه کننده در مشاوره حضوری از شرایط روحی، روانی و زمانی مناسبی قرار نداشته باشند و به راحتی نتوانند خود را به مراجعه حضوری برسانند. در حالی که مشاوره آنلاین مراجعه کنندگان به آسانی و سریع تر با مشاوران آنلاین ارتباط برقرار می کنند.

مدیریت زمان در این مشاوره بیشتر است

همانطور که میدانید در مراجعه حضوری نیازمند این است که برنامه کاری و روزمره خود را مطابق با آن تغییر دهید و در قیاس با مراجعه آنلاین وقت بیشتری از افراد می گیرد. علاوه بر هزینه بالای آن، هزینه رفت آمد هم به آن افزوده می شود در نتیجه موجب می شود تا هزینه بیشتری را پرداخت کنید. ما به شما عزیزان این اطمینان را می دهیم که با کمک مشاوره روانشناسان آنلاین در تهران با روانشناسان خبره و با تجربه ارتباط برقرار کنید.

عدم توانایی حضور در جلسات حضوری 

یکی از برترین مزیت های و ویژه ی  مشاوره آنلاین است که افراد در مناطق دور ( خارج از کشور یا روستاهای دور) که دسترسی آسانی به مشاوران ندارد، همچنین افراد با معلولیت های جسمی و حرکتی دارند با یک جستجوی ساده به بهترین مراکز روانشناسان مشاوره آنلاین در تهران تماس بگیرند و از خدمات خوب آنها بهره مند شوند.

ارائه بیان مطلب با شیوه های گوناگون

گاهی اوقات برخی از مراجعه کنندگان هنگام مراجعه حضوری مشاوره راحت نمی توانند تمام مشکلات خود را بیان کنند. در حالی که در این مشاوره مزیت های ویژه را دارد که به صورت ( نوشتاری، صوتی و تصویری) به هر روشی که مراجعه کننده راحت تر باشد از مشاوره کمک بگیرد.

محرمانه بودن مشاوره آنلاین

بسیاری از افراد نمی توانند رودرو از مشکلات خود صحبت کنند. مهم ترین دلایل اصلی آن فرهنگ جامعه می باشد همچنین دوست دارند که دیگران از مراجعه آنها با روانشناسان مطلع نشوند. 

مشاوره آنلاین در چه زمینه های انجام می شود؟

مشاوره آنلاین برای هر فردی در هر نوع شرایطی و در هر مکانی بسیار مناسب است. بخصوص افرادی که به دلایل گوناگونی دسترسی آسانی به مشاوران متخصص ندارند. به راحتی می توانند از این نوع مشاوره استفاده کنند. همانطور که می دانید مشاوره در زمینه های گوناگونی انجام می گردد و با توجه به موضوعات مختلف ممکن است که تعداد جلسات مختلفی را در بر داشته باشد.

  • مشاوره زوج آنلاین: همه ما به خوبی این موضوع را می دانیم و آگاه هستیم که ازدواج یک از حساس ترین و مهم ترین اتفاقات در زندگی هر فردی محسوب می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره زوج آنلاین قبل از ازدواج است. در واقع این نوع از مشاوره به راحتی می تواند شما عزیزان را به انتخاب زندگی بهتر با فرد مورد نظرتان کمک شایانی کند.
  • مشاوره آنلاین خانواده: خانواده به عنوان بهترین و اصلی ترین پایگاه زندگی هر شخصی به شمار می آید. وجود مشکل در هر مرحله از زندگی برای هر کدام از اعضای خانواده زندگی دیگر افراد خانواده را با مشکل و ناراحتی روبه رو می کند. با کمک از مشاوران آنلاین می توانید از روابط بهتر و سالم تری را با خانواده خود تجربه نمایید.
  • مشاوره آنلاین جنسی: مشکلات جنسی جزو مشکلاتی است که تقریبا می توان ادعا کرد بیشتر افراد با توجه به فرهنگ ایران به آسانی نمی توانند در رابطه با دیگران بحث و گفتگو کنند از این رو با کمک از روانشناسان مشاوره های آنلاین این امکان را به هر فردی می دهد که با خیال راحت و بدون خجالت کشیدن،  مشکلات جنسی خود را مطرح کنند و به آنها کمک کنند.
  • مشاوره آنلاین تحصیلی: دوران نوجوانی فرزندان جزو حساس ترین دوران برای بیشتر خانواده ها قلمداد می شود و ممکن است که اثرات دائمی مخرب و خطرناکی بر زندگی و آینده فرد بگذارد. با کم مشاوران آنلاین کمک شایانی به نوجوان و خانواده می کند تا بتوانند روابط بهتر و خوبتری را در کنار هم تجربه کنند.
  • مشاوره آنلاین فردی: در حقیقت مشاوره کمک می کند تا با یک نگاه تازه و بهتری از لحاظ  رفتاری و روابط نسبت به اطرافیان و حتی خود داشته باشید.

نکته

مشاوره خانواده آنلاین یکی از حوزه های روان درمانی است. در حقیقت مشاوره آنلاین خانواده شاخه ای از روانشناسی می باشد که با مطالعه و نقش هر کدام از اعضای خانواده می پردازد. روانشناسان حاضر در مشاوره برای نتیجه بهتر سعی می کنند که با تمام اعضای خانواده در طی جلسات روان درمانی که برگزار می کنند تمام تنش ها و استرس های موجود در خانواده را بکاهند و با آنها صحبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *